ŞANLIURFA HALİLİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet VURAL´dan ´Karne´ Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet VURAL´dan ´Karne´ Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet VURAL, 2017-2018 eğitim öğretim yılının, sona ermesi nedeniyle mesaj yayımladı. Mesajda;

Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Ülkemizin geleceğine yönelik verdiğimiz emeklerle taçlandırdığımız bir ders yılını tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle bu anın heyecanını tüm kalbimle sizlerle paylaşıyor, özverili çalışmalarıyla eğitim hayatımızı yönlendiren tüm öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum.

Okullarımız toplumun kalbi, ülkemizin de gelişmişlik seviyesidir. Bir eğitim öğretim sezonunu geride bırakırken eğitim yuvalarımızın paydaşları olan bizler, her şeyden önce gerçekçi bir muhasebe yapmalı, “Daha iyi nasıl olabiliriz?” sorusuna geçerli cevaplar aramalıyız.

Değerli Meslektaşlarım,

Önceliğimiz, ahlaki değerlerle donanmış yeteneği ve isteği doğrultusunda iyi eğitim almış, becerili insan yetiştirmektir. Bu önceliğin derdine düştüğümüzü hissettiğimizde emin olun ki, doğru yoldasınızdır. Çünkü bizler, özverimizin iltifatını yetiştirdiğimiz nesillerde gören bir görevi ifa ediyoruz. Bu kadim sorumluluğun bizlere yüklediği görev, öğretim sezonunda olduğu gibi tatilde de sürmelidir. O nedenle heyecanımızı her daim diri tutmalı, yenilenmek ve yenilemek için teyakkuzda olmalıyız.

Sevgili veliler,

Her anne baba çocuğunun başarılı olmasını ister. Önemli olan bu başarıyı sadece karnedeki notlara bağlamamaktır. Emin olunuz ki, abartılı övgüler ya da onu rencide eden tepkiler, çocuğunuz üzerinde olumlu izler bırakmayacaktır. Elbette dozu ayarlandıktan sonra başarı ödüllendirilebilir; fakat başarısızlığın karşılığı hiçbir zaman ceza olmamalıdır. Şunu unutmamak gerekir; karne eğitimde bir araçtır, amaç değil.

Sevgili öğrenciler,

Hayallerinizi ötelememek için zamanınızı planlamalı ve verimli kullanmalısınız. Tatil döneminde dinlenmeye ve eğlenmeye ayırdığımız vakti, her an elimizin altında olan bilgilerimizi tazelemeye de ayırmalıyız.

2017-2018 eğitim öğretim sezonunu geride bırakırken Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek olan öğrencilerimize tüm kalbimle başarılar diliyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Ayrıca, Ramazan ayınızı da tebrik ederek, tatil döneminin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için verimli ve sağlık geçmesi umuduyla iyi tatiller diliyorum.

Mehmet VURAL

Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hamidiye Mah. Necmettin Cevheri Bulvarı No.18 63300 Haliliye/ŞANLIURFA - 0414 313 66 72 0414 313 92 06 0414 313 54 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.