ŞANLIURFA HALİLİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROF.DR. NECMETTİN ERBAKAN ORTAOKULU'NDA ÖĞRENCİLER ÖRGÜN EĞİTİMLE BERABER HEM OKUYUP HEM HAFIZ OLABİLİRLER...

PROF.DR. NECMETTİN ERBAKAN ORTAOKULU'NDA ÖĞRENCİLER ÖRGÜN EĞİTİMLE BERABER HEM OKUYUP HEM HAFIZ OLABİLİRLER...

İlimizin seçkin okullarından biri olan Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN İmam Hatip Ortaokulunda hem ortaokul okuyup hemde Hafız olma eğitimi verilmeye başlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile  Diyanet İşleri Başkanlığının  önemli ortak projesi olarak ilimizde de bazı İmam Hatip okullarında uygulanmakta olan "Örgün Eğitim ile Birlikte Hafızlık Projesi" kayıtları devam etmekte olup kayıtlar 31 Mayısta sona erecektir .                

4. Sınıfı bitiren öğrenci velilerimizden  öğrencilerinin hafızlık eğitimini almasını isteyen velilerimiz Abide Kavşağında bulunan Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN İmam Hatip Ortaokuluna müracaat etmeleri gerekir. Bu proje ile çocuklarımız dönem kaybetmeden akranları ile beraber akademik derslerden de geri kalmadan ortaokul boyunca Hafız olma imkanına sahip olacaktır. Hafızlık eğitiminin 5. ve 6. Sınıflarda olmak üzere 2 yılda  tamamlanması ve 7. Sınıfta da pekiştirilmesi hedeflenmektedir. 

Öğrenciler 15 Haziranda yapılan seviye belirleme sınavında ilk 60 kişinin arasına girip ve 2 aylık okulda açılacak olan yaz eğitimı kur'an kursunda yapilacak olan mülakattan sonra dereceye giren 30 kişi 5.sınıfta okulun Hafızlık bölümüne kaydolarak hem akademik eğitimine devam edecek hem de Hafızlık  eğitimini alacaktır. 5. sınıfta hafızlık temel eğitimi alınmakta olup 6.sınıfta ise yönetmelik gereğince öğrenciler kaydını bir sene dondurmaktadır. 6. Sınıfta kaydını dondurarak Hafızlık eğitime yoğunlaşan öğrencimiz 6.sınıfın sonunda akademik derslerden sınava girerek 7. sınıfa devam etmektedir. Bu süreçte  öğrenciler için çesitli sosyal, kültürel, sportif etkinlikler hazırlanacaktır. Böylece ögrencimiz, yıl kaybına uğramadan okul hayatından uzaklaşmadan, eğitime ara vermeden, Hafızlık eğitimini alacaktır. Bu projenin en önemli kazancı budur. Öğrenci ailesinden, sınıf arkadaşından, sosyal yaşamdan kopmamaktadır. Bir taraftan hafızlık eğitimi alarak diğer yandan akademik eğitimlerini devam ettirmek isteyen öğrencilerimiz ve velilerimiz Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN İmam Hatip Ortaokuluna  başvuru yapabilirler."

21-05-201921-05-201921-05-2019

Hamidiye Mah. Necmettin Cevheri Bulvarı No.18 63300 Haliliye/ŞANLIURFA - 0414 313 66 72 0414 313 92 06 0414 313 54 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.